Menu

Klasa 1a

I.              Klasa Ia  humanistyczno- lingwistyczna

 

Rozszerzenia: język polski, historia, język angielski 

Języki obce: język angielski, język hiszpański 

 

Opis: 

Jeśli interesuje Cię rozwój Twoich talentów literackich, artystycznych, językowych, marzysz o karierze dziennikarskiej lub prawniczej, wybierz profil humanistyczno-językowy!

 

To dobry wybór dla miłośników języka polskiego i języka angielskiego, którzy cenią dyskusję, twórczą wymianę myśli i z przyjemnością zagłębiają się w świat lektury. Profil humanistyczno-językowy to wiedza o człowieku, jego mocnych i słabych stronach. To kreatywny, błyskotliwy i interdyscyplinarny świat, który zabierze Cię w podróż intelektualnych odkryć. Przedmiotami wiodącymi, realizowanymi na poziomie rozszerzonym, będą: język angielski, język polski

i historia. 

Klasa zostanie objęta patronatem Instytutu Filologii Polskiej UAM, co daje możliwość rozwijania zainteresowań humanistycznych pod kierunkiem naukowców z uniwersytetu. 
Współpraca z IFP UAM obejmować będzie zajęcia warsztatowe z wykładowcami UAM, udział w wykładach i konferencjach naukowych przeznaczonych dla uczniów klas patronackich
z całej Wielkopolski. Takie działania pozwolą na poszerzanie wiedzy
z  zakresu m.in.: literatury, języka czy sztuk wizualnych. 

Absolwenci będą dobrze przygotowani do studiów na kierunkach humanistycznych. Dla nich przyszłość stanowią m.in. kierunki filologiczne, prawnicze oraz socjologiczne i pedagogiczne.  

 

Zależy nam, aby nauczyć uczniów odpowiedzialności za swoją edukację, dlatego w tej klasie będziemy realizować innowację – „Klasa bez ocen”. Więcej informacji na drzwiach otwartych.

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Kontakt

ADRES

ul. Podgórna 12
62-020 Swarzędz

TEL.

+48 (61) 817 20 26

 

EMAIL

sekretariat@swarzedz.edu.pl

 

NIP: 777-34-11-795

 

Regon: 634427526

 

Konto bankowe: CITI HANDLOWY
Numer: 74 1030 1247 0000 0000 9148 3009

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Marcin Mrozik
e-mail: iod@swarzedz.edu.pl

 

 

 

[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: II LO w Swarzędzu