Menu

XVII Mistrzostwa Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego

W dniu 26 marca 2024 r. odbyły się zgodnie z tradycją już XVII Mistrzostwa Młodzieży Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego. Oprócz naszego liceum współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z p. Ireneuszem Erencem. Obsadę sędziowską zawodów zapewniali i nad bezpieczeństwem uczniów czuwali żołnierze rezerwiści z Klubu „Jastrząb’.

W mistrzostwach udział wzięło aż 20 drużyn z 8 szkół ponadpodstawowych z powiatu poznańskiego oraz po raz pierwszy uczniowie 4 szkół z miasta Poznania (60 uczestników).

Zawody rozpoczęły się od powitania uczestników przez wicedyrektora II LO  w Swarzędzu p. W. Hoffmanna, który życzył uczniom sportowej rywalizacji i celnych strzałów.

Zasady bezpieczeństwa i szczegóły techniczne zawodów strzeleckich omówił sędzia główny p. A. Krzyżaniak. Na zakończenie zawodów odbyła się konkurencja dodatkowa - strzelanie o „statuetkę”.  Uczniowie strzelali jak Bracia Kurkowi do „Kura”.

Po zaciętej sportowej rywalizacji organizatorzy ogłosili wyniki mistrzostw. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół w Bolechowie z klasy wojskowej zdobywając 256 punktów. Miłą niespodziankę sprawiły 2 drużyny z naszego liceum zajmując II miejsce z 251 pkt. (W. Wachowiak, M. Źródelny, O. Kasprzak) i III miejsce z 247 pkt. (J. Maćkowiak, A. Organa, K. Kerber).

Indywidulnie tradycyjnie zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Bolechowie zajmując 2 pierwsze lokaty. Najlepszy wynik osiągnął A. Roszak zdobywając 91 pkt., II miejsce M. Temczuk – 88 pkt., a III miejsce uczennica naszego liceum – W. Wachowiak – 87 pkt.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego zakończył wicedyrektor II LO, który wspólnie z członkami Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” wręczył nagrody, medale i dyplomy.

Do zobaczenia za rok na kolejnych mistrzostwach w strzelaniu !

 

                                                                                                  Wojciech Hoffmann

  • Uczniowie podczas zawodów
  • Uczniowie podczas zawodów
  • Uczniowie podczas zawodów

Wróć

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Kontakt

ADRES

ul. Podgórna 12
62-020 Swarzędz

TEL.

+48 (61) 817 20 26

 

EMAIL

sekretariat@swarzedz.edu.pl

 

NIP: 777-34-11-795

 

Regon: 634427526

 

Konto bankowe: CITI HANDLOWY
Numer: 74 1030 1247 0000 0000 9148 3009

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Marcin Mrozik
e-mail: iod@swarzedz.edu.pl

 

 

 

[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: II LO w Swarzędzu