Menu

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • 2024.05.08
  -

  Maj … czas matur

  7 maja (wtorek) o godz.9.00 w całym kraju, jak również w naszym liceum rozpoczęły się pisemne egzaminy dojrzałości. W tym roku szkolnym po raz drugi do egzaminu dojrzałości przystąpią absolwenci po 8-letniej szkole podstawowej i 4-letnim liceum ogólnokształcącym. Piszą oni w nowej Formule 2023. Absolwenci z poprzednich lat piszą w Formule 2015 (inna podstawa programowa, inne arkusze, inny czas pisania).

   

 • 2024.04.28
  -

  Otwórzmy okna, świat czeka...

  Te słowa stanowiły myśl przewodnią uroczystego zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych. Oficjalnie ze swoją szkołą pożegnało się 97  maturzystów z 4 klas.  Za kilka dni zmierzą się z najważniejszym egzaminem w ich życiu.                   

  W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciel Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, Rady Miejskiej, Komendant Komisariatu Policji w Swarzędzu, dyrektor  szkoły wraz z kadrą pedagogiczną oraz rodzice.  Spotkanie przygotowali młodsi koledzy z klasy 3a i 1a. Oczywiście nie obyło się bez nagród.

 • 2024.04.23
  -

  ZAJĘCIA Z SAMOOBRONY – techniki aikido z elementami MMA dla klas policyjnych

  Techniki obrony polegają na stosowaniu przez policjantów technik samoobrony polegających na ochronie przed atakiem napastnika szczególnie z użyciem niebezpiecznych przedmiotów, takich jak np.: nóż, pałka, kij, pręt metalowy, butelka czy siekiera. W zasadzie napastnik najczęściej uderza z bliska, aby dosięgnąć celu ataku szybko i skutecznie - usiłuje trafić funkcjonariusza głównie w głowę, szyję, bark lub tułów. Dlatego też, aby uniknąć przykrych konsekwencji zdarzeń z udziałem napastnika uzbrojonego w nóż lub podobny przedmiot należy posiadać umiejętności samoobrony – o której skuteczności decydują takie elementy jak stopień opanowania umiejętności technicznych, automatyzm ruchów, sprawność fizyczna, znajomość obowiązujących przepisów, wyposażenie techniczne i praktyczne umiejętności posługiwania się nimi.

   

 • 2024.04.15
  -

  Konkurs historyczny w II LO

  W ubiegły piątek (12 kwietnia) odbyła się II edycja Międzygminnego Konkursu Historycznego, którego adresatem są szkoły podstawowe gminy Swarzędz, Kostrzyn, Nekla i Kleszczewo.

  Tym razem na tapet wzięliśmy historię powszechną XX wieku: od wybuchu II wojny światowej (1939 r.) do rozpadu Związku Sowieckiego (1991 r.). W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli uczniowie 6 szkół: SP nr 2, SP nr 4 i SP nr 5 w Swarzędzu, SP nr 1 w Zalasewie, SP w Paczkowie oraz SP w Wierzonce. Łącznie 17 uczniów zmierzyło się z zadaniami, które nie tylko wymagały dużej wiedzy historycznej, ale również analizy różnego rodzaju źródeł: opisowych, aktowych, statystycznych, kartograficznych oraz ikonograficznych.

   

 • 2024.04.09
  -

  Zabawa z matematyką

  Podczas 40. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w listopadzie 2019 roku został proklamowany Międzynarodowy Dzień Matematyki. Już znacznie wcześniej w niektórych krajach 14 marca (3/14 lub 3.14 w amerykańskim zapisie dat) obchodzono jako Dzień Pi, gdyż 3,14 jest przybliżeniem tej znanej stałej. Tematem obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki w 2024 roku jest „Zabawa z matematyką”.

   

 • 2024.04.02
  -

  XVII Mistrzostwa Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego

  W dniu 26 marca 2024 r. odbyły się zgodnie z tradycją już XVII Mistrzostwa Młodzieży Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego. Oprócz naszego liceum współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z p. Ireneuszem Erencem. Obsadę sędziowską zawodów zapewniali i nad bezpieczeństwem uczniów czuwali żołnierze rezerwiści z Klubu „Jastrząb’.

   

 • 2024.04.02
  Wizyta w Instytucie Orientalistyki UAM

  Wizyta w Instytucie Orientalistyki UAM

  Czy „dom” po turecku brzmi tak samo jak „dom” po arabsku? Jak łączyć arabskie litery? Czy Turcja to ciepły kraj? Co jedzą Kazachowie i jakie sporty uprawiają? Wszystkiego dowiedzieliśmy się w czwartek, 21 marca, w czasie zajęć przygotowanych dla klas humanistyczno-językowych przez Zakład Turkologii i Zakład Arabistyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

  O języku tureckim, kulturze i historii Turcji opowiedział nam pan Radosław Andrzejewski a Kazachstan i obszar języków turkijskich przybliżył  nam pan Jakub Jakusik.

   

 • 2024.04.02
  Informatyka i drony Analiza zapotrzebowania na kompetencje informatyczne w dziedzinie systemów bezzałogowych Raport z badania Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka 2019

  Informatyka i drony Analiza zapotrzebowania na kompetencje informatyczne w dziedzinie systemów bezzałogowych Raport z badania Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka 2019

            Procesy cyfrowej transformacji sprawiają, że techniki informacyjno -komunikacyjne stają się integralnym elementem funkcjonowania wielu różnych dziedzin gospodarki i życia społecznego. Technologia cyfrowa decyduje w coraz większym zakresie o sposobach funkcjonowania firm i instytucji. Powoduje to pojawianie się specyficznych potrzeb w zakresie kompetencji informatycznych, które będą uwzględniały zarówno znajomość technik IT jak i środowiska ich wykorzystania. Jedną z dziedzin gospodarki, która rozwija się na styku kilku różnych dyscyplin a jednocześnie tworzy całkiem nowy obszar aktywności społecznej i biznesowej jest branża dronowa. Celem badania przeprowadzonego przez Sektorową Radę ds. Kompetencji - Informatyka, we współpracy z Fundacją Instytut Mikromakro będącą pomysłodawcą i głównym organizatorem Konkursu Droniada 2019, było sprawdzenie w jakim zakresie kompetencje informatyczne stanowią obecnie istotny czynnik rozwoju branży dronowej oraz w jakim stopniu wiedza i umiejętności z dziedziny informatyki są dzisiaj wykorzystywane przy budowie drona i jego przygotowywaniu do użycia.

 • 2024.03.28
  EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW

  EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW

  W dniach 22-26 marca 2024 grupa 51 uczniów z II LO w programie edukacyjno-szkoleniowym EuroWeek w malowniczym Długopolu Zdrój (Kotlina Kłodzka). Warsztaty miały na celu rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim, poszerzenie wiedzy na temat innych krajów oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupach. Był to pierwszy tego typu projekt, odbywający się w języku angielskim, w naszym liceum, a prowadzącymi byli wolontariusze z różnych zakątków świata: z Węgier, Peru, Meksyku, Gruzji, Indii i Zimbabwe.

 • 2024.03.27
  -

  Inżynier z wykształcenia, samorządowiec z zamiłowania. "Nasze pasje"

  O tym jak inżynier został samorządowcem mówił na ostatnim spotkaniu z cyklu "Nasze pasje" Jan Grabowski, Starosta Poznański.

   

Stronicowanie

Banery

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Kontakt

ADRES

ul. Podgórna 12
62-020 Swarzędz

TEL.

+48 (61) 817 20 26

 

EMAIL

sekretariat@swarzedz.edu.pl

 

NIP: 777-34-11-795

 

Regon: 634427526

 

Konto bankowe: CITI HANDLOWY
Numer: 74 1030 1247 0000 0000 9148 3009

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Marcin Mrozik
e-mail: iod@swarzedz.edu.pl

 

 

 

[obiekt mapy] Lokalizacja na mapie: II LO w Swarzędzu